YÜKLENİYOR

Aramak için yaz...

Apple Yapay Zeka

3D Maske ile iPhone’u Kandıramadılar

by3kk
Paylaş

Faceid gibi kimlik doğrulama sistemleri üzerlerinde çeşitli testler yaparak kandırmaya çalışan bir şirket olan Kneron denedikleri onca sistemde başarılı oldu ancak Faceid’yi bir türlü kandıramadılar.

Şirketimiz birçok kurum ve kuruluşların üzerinde çeşitli testler yapararak bu sistemleri geçmeyi başarmıştı. Yüz ile ödeme sistemleri, havalimanı giriş sistemleri gibi birçok devlet kurumlarınında içinde olduğun sistemleri 3D maske veya farklı yöntemlerle alt ediyorlar. 

Şirket mağazalarda kendi belirledikleri hesaplar üzerinden yüksek maliyetli maskeler yardımıyla ödeme yapmayı başardılar. Günümüzde Asya ülkelerinden kullanılan bir sistem olan yüz tanıma sistemi birçok yerde şuan halihazırda kullanılıyor. Oldukça yüksek teknolojilerle hayata sürülen bu sistemleri bir 3D maske yardımıyla geçebiliyorlar. 

Hatta sadece bir resim yardımıyla Schiphol Havalimanı’nın sistemini rahatlıklar geçebildiler. Buda çoğu yerdeki sistemlerin ne kadar zayıf olduğunu bize göstermiş oluyor. 

Şirketimiz Çin’deki tren istasyonlarında da sadece basit bir resim yardımıyla sistemi geçtiklerini belirtmiş.

3D olarak kullandıkları maskelerin maaliyetlerinin oldukça yüksek olduğunu belirten firma varlıklı insanlar için bir tehdit oluşturabileceğinin de uyarısını yapıyor. 

Maskelerin sadece Apple’nin Faceid sistemlerinde işe yaramdığını belirten şirket üzerinde çalıştıklarını belirtiyor. Kullanıcılar açısından şuan güvenebilecek tek sistemin Faceid olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Apple çok yakın bir zamanda Faceid ile gelen bir güncellemeyle artık kullanıcılardan mimik hareketiyle birlikte kilitlerin açılacağını belirtiyor. 

Etiketler:

Bir Cevap Yazın