YÜKLENİYOR

Aramak için yaz...

Oyun Telefon

Android Telefonlara Fortnite Nasıl Kurulur?

by3kk
Paylaş

Fortnite ilk çıktığı günden beri popülerliğini kaybetmeyen bir battleroyale oyunu telefona çıktığından itibaren kurulumu oldukça sorunlu bir oyun. Gelin adım adım telefonumuza Fortnite kuralım.

Fortnite  market üzerinden kurulumu maalesef sağlayamıyor. Zorlayıcı grafiklere sahip olan oyunu iyi bir işlemci ve ram istiyor. Hal böyle olunca çoğu telefon başta eleniyor. 

Oyunun yapımcısı Epic Games Google ile anlaşmazlıklarından dolayı oyunun kurulum dosyasını kendi sitelerinden paylaşıyor. Google’nin istediği % 30’luk kar payını kabul etmeyen Epic Games kendi yöntemleriyle oyunu yaymaya çalışıyor. Google’nin bu tarz yaptırımları ve Huawei’ne yaptığı benzer yaptırımlardan dolayı kendi bacağına sıktığını ve ilerleyen zamanlarda Google Play Store’e çıkabilicek bir alternatifle kullanıcılarını kaybediceğinden dolayı endişe duyuyoruz.

Market dışından yüklenilen .apk dosyalar ekstra zararlı yazılımlar içerebileceğinden dolayı sadece oyunun kendi sitesindeki kurulum dosyasını indirmenizi tavsiye ediyorum.

Aşağıdaki verdiğimiz linke Telefonunuz üzerinden tıklayıp Fortnite’ın orjinal sayfasına gidiyoruz.

https://www.epicgames.com/fortnite/tr/mobile/android/get-started

Ardından “Şimdi Al” yazısına tıklıyoruz ve uygulamamız inmeye başlıyor.

Ardından indirdiğimiz dosyayı aç yada dosya yöneticisinden İndirlenler bölümünden EpicGamesApp.apk dosyamızı bulup tıklıyoruz.

Ardından bizden izin isteyecek iznimizide verdikten sonra kurulumumuz başlıyor.

Bu kurduğumuz Epic Games’in ufak marketi diyebiliriz. Burdan Fortnite’ye tıklayarak asıl oyunumuzun kurulumuna başlıyoruz ve istenilen izinleri kabul ediyoruz.

Oyunumuzun kurulumunu tamamladıktan sonra Epic Games hesabımızla giriş yapıyoruz eğer hesabımız yoksa ilk oluşturup sonra artık oyunumuza giriş yapabiliriz.

Fortnite için minimum telefon özellikleri aşağıdaki gibi olmalı;

  • Android versiyonumuz 8 ve üzeri olmalı.
  • En az 4 GB ramimiz olmalı.
  • 64 bit olmalı
  • Ekran kartımız Adreno 530 ve üstü yada Mali-G71 MP20, Mali-G72 MP12 ve üstleri olmalı.
 
Etiketler:

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın