YÜKLENİYOR

Aramak için yaz...

Arabalar

Yerli Arabamızın Tanıtımı Yapıldı Tasarım ve Teknik Detaylar

by3kk
Paylaş

Türkiye'nin yerli otomobilininin tanıtımı yapıldı. Araç yarım saat şarj ile 500 km yol katedebilecek.

Otomobilin tanıtımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.  Üretim merkezinin Bursa-Gemlik’te olacağı duyuruldu. 

Yerli Otomobilin İleri Sürüş Destek Sistemi

Yerli Otomobilin Tanıtımından Sonra Volkswagen'in Korkusu

2025 yılında 1 milyon adet elektrikli araç üretmeyi planlayan Alman otomobil firması Volkswagen tanıtımı yapılan yerli otomobilimizin ardından 2025 yılını 2023 yılına çekerek karşı hamlede bulundular. 2025 yılında ise 1.5 milyonluk hedef belirledikleri ortaya çıktı.

Simülatör ile Katılımcılara Şürüş Deneyimi Şansı Verildi

Yerli Otomobilimizin Tasarımı ve Teknik Özellikleri

Aracımız şuan en uzun aks mesafesine sahip bir SUV ve 30 dakikada bataryaların önerilen pil kapasitesi olan %80 seviyesine ulaşabilecek ve 2 opsiyon seçeneğiyle birlikte 300 ve 500 km ve üzeri menzillere ulaşabilecek.

4.5 G ve 5G teknolojisinin gelmesiyle birlikte aracımız merkez istayonla sürekli haberleşme halinde olucak olup herhangi bir yükseltme ve sorun olduğunda bu sistemle bağlantılı bir şekilde çalışacak.

200 beygirlik versiyon ile 7.6 saniyede 0-100 km hıza, 400 beygirlik versiyon ile de 4.8 saniyede 0-100 km hızlara ulaşılabilecek.

Otomobilin en iddialı olduğu yerlerden biriside “Holografik Asistan” sistemi şuan halihazırda kullanılan 2 boyutlu sistemlerin aksine bizlere üç boyutlu bir görüntüleme artırılmış gerçeklik sunacak olması.

Frenleme sistemide elektrikli araçlarda halihazırda kullanılmakta olan geri kazanımlı frenleme sistemidir. Bu sistem sayesinde araçlar frenleme halindeki kayıp olan gücü tekrar araç sistemine devir ederek tasarruf sağlayacak.

2022 yılında 3 model ve ilerleyen yakın bir zamanda ise farklı model ile karşımıza çıkacak olan yerli otomobilimiz tasarım açısından halk tarafından oldukça başarılı bulundu. 

Aracın Tasarımı Türk-İtalyan Ortaklığıyla Yapıldı

Pininfarina adlı İtalyan tasarım firmasında çalışmakta olan Murat Günak Peugeot 206, Mercedes, Volkswagen gibi bilinen markaların araç tasarımlarında bulunmuş değerli bir yurttaşımız. Yerli otomobilimizin tasarımını bu seviye gelmesinde büyük katkıda bulundu ve araçtaki Türk motiflerininde eklenmesini sağlayarak karşımıza böyle mükemmel bir tasarım çıkardılar. 

Etiketler:

Bir Cevap Yazın